C-R-A-F-T. Can't Remember A Fucking Thing.

3. července 2013 v 0:09 | Cristeena |  myšlenky

"Every path is the right path. Everything could've been anything else. And it would have just as much meaning.ƒƒˆ"

Jo. Moje životní motto, přikázání... Protože stačí malá změna, jedna odbočka na cestě a všechno se změní. Ale jak poznáte, že jdete správnou cestou? Jednoduše. Správná je každá.
Pár vět, co mě přiměly podívat se na určité věci jinak. A dvě hodiny po kterých jsem zůstala mlčky sedět a přemýšlet.
Mr. Nobody je nádherný film.

Byla jsem přesvědčená, že ho musím okamžitě s někým sdílet, ukázat ho dalším lidem a přesvědčit se, že na ně zapůsobí stejně jako na mě. Ovšem od rodičů se mi dostalo nanejvýš toho, že se jedná o kýčovitou slátaninu, bez pointy a jakéhokoli děje. Nakonec se mi však dostalo krapet zastání od mámy. Prý je to takový roztomilý zaláskovaný příběh pro holky. To už snad i ten kýč bez zápletky byl lepší.

Jenže oni to vůbec nepochopili. Stejně jako moje dvě spolužačky.
Víte, co mě na tomhle filmu nejvíc dostalo? Že dokonale vystihuje život. Nejde jen o lásku mezi Nemem a Annou, ačkoli je to důležitou částí příběhu. Právě, vždyť láska je důležitou částí života. Ale pak je tam spoustu dalších citů a scén. Rozhodování, smutek, stesk, zoufalost, radost, cílevědomost, ochota... A zmatek, chaos... No právě, avotomtoje.


Viděla jsem ho už několikrát a pokaždé si všímám na první pohled nepatrných spojitostí a detailů, které mi do nedávna unikaly. Fascinuje mě to a baví. Jsem tím filmem tak pohlcená, až si říkám, že v tom prostě musím vidět spojitosti, kterých si většina nevšímá. Jak je totiž jinak možné, že bych se v tom tolik našla. Vlastně mi teď dochází, kolik mám s hlavním hrdinou společného... Je to snad tím?


A takovým příjemným plusem je, že Mr. Nobody hraje Jared Leto. Který mimochodem před chvílí koncertoval cca 150 km odsud... Kupodivu mi to žíly netrhá. Mě je teď vlastně tak nějak všechno jedno.

užívejte si léto!


 


Komentáře

1 kanča kanča | Web | 7. července 2013 v 12:11 | Reagovat

Ten film vůbec neznám :) Ale mrknu na něj a dám ti vědět jak se mi to líbilo! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama